Ми випускаємо якісні та ефективні препарати з доведеним профілем безпеки

Компанія «Серв’є» прагне сприяти терапевтичному прогресу задля задоволення потреб пацієнтів. Для сприяння безпечному та ефективному застосуванню лікарських засобів у компанії функціонує система фармаконагляду.

Фармаконагляд – це наука та практична діяльність пов’язана з виявленням, вивченням та запобіганням побічних реакцій, побічних явищ, особливих ситуацій та будь-яких інших питань, пов’язаних із застосуванням лікарських засобів.

Побічна реакція – це шкідлива і ненавмисна реакція на лікарський засіб. Реакція в цьому контексті означає, що між лікарським засобом і явищем присутня ймовірність причинно-наслідкового зв’язку.

Побічне явище – будь-який несприятливий медичний прояв у досліджуваного, який не обов’язково має причинний зв’язок із застосуванням лікарського засобу.

Особлива ситуація – це будь-яке повідомлення про наступні явища або застосування лікарського засобу: навмисне або випадкове передозування, неправильне застосування, зловживання, застосування не за показанням, медичні помилки, вплив, пов’язаний з трудовою діяльністю, відсутність очікуваного ефекту (недостатня ефективність), підозрювана передача інфекційного збудника через лікарський засіб, застосування у період вагітності (вплив через матір та/або передача ЛЗ через сперму батька) або годування груддю, неочікуваний терапевтичний ефект, взаємодія лікарський засіб/лікарський засіб та лікарський засіб/їжа.

Яке значення має система фармаконагляду в компанії?

Фармаконагляд сприяє обізнаності медичних працівників та населення щодо належного застосування лікарських засобів.

Робота команди фармаконагляду спрямована на безпечне застосування лікарських засобів у пацієнтів шляхом моніторингу побічних реакцій та ризиків протягом життєвого циклу лікарського засобу та впровадження заходів щодо їх мінімізації.

Щоб дізнатися більше про діяльність співробітників напрямку фармаконагляду, пропонуємо вам переглянути відео.

Моніторинг безпеки – це обов’язок компанії перед пацієнтами і лікарями!

Повідомлення про побічні реакції після реєстрації лікарських засобів має важливе значення. Це дає змогу проводити моніторинг співвідношення користь/ризик при застосуванні будь-яких лікарських засобів.

Якщо у вас виникла побічна реакція або вам стало відомо про виникнення побічної реакції/особливої ситуації при застосуванні лікарських засобів компанії «Серв’є», зв’яжіться з нами в розділі «Контакти», обравши відповідну тему звернення, або скористуйтеся посиланням «Повідомити про побічну реакцію».

В Україні Ви також маєте змогу повідомити до Державного Експертного Центру МОЗ України про усі випадки підозрюваних побічних реакцій та відсутності ефективності будь-яких лікарських засобів через автоматизовану інформаційну систему з фармаконагляду за посиланням: https://aisf.dec.gov.ua.

Важливо! Для того, щоб мінімізувати ризики виникнення побічних реакцій, дотримуйтеся наступних правил:

  • уникайте самолікування;
  • обов’язково проконсультуйтеся з лікарем перед прийомом лікарського засобу та повідомте його/її про супутні захворювання, можливі алергічні реакції, супутній прийом препаратів та побічні реакції, що виникали раніше;
  • уважно ознайомтеся з інструкцією для медичного застосування лікарського засобу та дотримуйтеся режиму прийому;
  • у разі появи нових ознак погіршення самопочуття терміново зверніться до лікаря.

Зверніться до лікаря при необхідності постановки діагнозу чи коригування режиму дозування.

Всі наші зусилля сконцентровані на забезпеченні пацієнтів якісними та ефективними ліками з доведеним профілем безпеки!